zuga heliliikumistöötoad

ZUGA heliliikumistöötoad on lastele, noortele ja peredele mõeldud mängulist liikumisvõimalust pakkuvad töötoad, mida saab rakendada nii koolis, kodus, toas kui õues, et end ZUGA tantsijate loodud fantaasiarikaste audiofailide saatel veidi liigutada ning oma kujutlusvõime tööle panna. Nii, nagu raamatut lugedes tekivad igal inimesel oma kujutluspildid, saab ka siin töötoas ilma kellelegi ettenäitamiseta ise otsustada, kuidas hüpata üle ajalehekraavi, kuidas keerata ennast vaiba sisse rulli või langeda udusulena seitsme sekundi jooksul maapinnale. Saab koos sirutada ja painutada, saab patsutada ja loksutada, üksteisest üle hüpata ja üksteise alt läbi ronida. Müramine on kõige toredam just kambakesi koos ning väike müra… kuulub asja juurde.

Kestus 15 – 20 min


Valikus on neli erinevat töötuba neljalt Zuga koreograafilt: Kärt Tõnisson, Tiina Mölder, Päär Pärenson, Ajjar Ausma


Heliliikumistöötuba saab nautida terve pere / kodus, õues, metsas, maal. Töötoas osalemine toimub audiofaili juhendamisel. Müramis-link (ehk koht, kus saab kuulata töötuba) tuleb kaasa piletiga!

https://stl.ee/tootuba/zuga-helimuramistootuba/

Töötoas osalemine toimub audiofaili juhendamisel.

Kestus 15 – 20 minutit.

Töötoad:

Rändur ja Kaitseingel / Päär Päärenson

Rännak ühele õues / Tiina Mölder

Ruum liigutab / Kärt Tõnisson

Kujutluses ja ruumis / Ajjar Ausma

https://stl.ee/tootuba/zuga-helimuramistootuba/

Tutvu töötubadega:

Rändur ja Kaitseingel / Päär Päärenson

Heliliikumistöötuba “Rändur ja kaitseingel” toimub paaris ja sobib alates 6. eluaastast kõikidele liikumisvõimelistele pereliikmetele, sõpradele või koolikaaslastele – vanusevahe partnerite vahel ei ole takistuseks. Paare võib ka rohkem olla. Üks paarilistest on Rändaja, kelle kujuteldav teekond kulgeb suletud silmi läbi erinevate looduskeskondade ja muutuva ilmastiku, saatjaks inimhääl ning erinevad loodushelid. Suletud silmadega teelise turvalisuse tagab teine paariline ehk Kaitseingel. Töötoa helifail sisaldab kahte rännakut, nii et mõlemad partnerid saavad proovida mõlemat rolli. Keskkonnaks sobiks kõige paremini suurem ruum, kus ei ole palju mööblit, aga sobilikud on ka välitingimused, kus ei ole liiklust.

______________

Rännak ühele õues / Tiina Mölder

Heliliikumistöötuba “Rännak ühele õues” on liikumisrännak õues ühele osavõtjale ja sobib alates 14. eluaastast. Küllap pigem täiskasvanutele, nt vanematele, kes soovivad korraks perest eemalduda ja võtta 20 minutit iseendale. Minna kõndima või jooksma, tunda tuule paitust, kevade, talve, sügise või suve lõhnasid, mis just parasjagu õues on. Väikesed juhised aitavad rajal püsida.
Töötuba võib toimuda nii oma kodu ümbruses või seal, kus sa just parasjagu oled. Ilm on ilus, paned kõrvaklapid pähe ja lähed, kuhu jalad viivad. Võid kulgeda rahulikult, võid võtta vastu kiiruse väljakutseid. Kui soovid teha midagi pikemalt, siis pane hääl vahepeal pausile ja pärast jälle uuesti mängima, et saaksid juhtnööre jälgida.

______________

Ruum liigutab / Kärt Tõnisson

Heliliikumistöötuba “Ruum liigutab” on igasuguses vanuses inimestele, kes armastavad liikuda, vahel võib-olla ka veidi veiderdada ja mängida. Töötuba saab läbi viia kodus oma perega või klassiruumis osade kaupa liikumispausidena. “Ruum liigutab” viib meid avastusretkele joonte ja nurkade maailma nii iseendas kui ruumis. Saab mõõta iseennast ja oma kappi, leida enda kehas teravnurgad ja sirged, painutada ennast tugitooliks ja kasvada potililleks. Luua ühine skulptuur sirgetest ja kõveratest joontest ning sulada põrandasse nagu suvine jäätis. Töötoas kõlava muusika autoriteks on J. S. Bach ja eesti helilooja Tatjana Kozlova-Johannes.

______________

Kujutluses ja ruumis / Ajjar Ausma

Heliliikumistöötuba “Kujutluses ja ruumis” sobib lastele alates 10. eluaastast, kuid ka väiksematele lastele koos vanema õe, vennaga või vanematega läbiviimiseks. Seda saab teha nii üksi, paaris kui grupiga. Asukohana sobivad nii su oma kodune eluruum või mõni muu tubane ruum kuskil mujal, aga ka õueala looduses või linnakeskkonnas, samuti tantsusaal. Kõige olulisem on, et sa oleksid kohal, keskenduksid, laseksid kujutlusvõimel end kanda ning kehal sellele julgelt järgneda.
Töötuba algab üksinda paigalolekust ja keskendumisest, edasi avastame kujutluse abil oma keha ja selle liikumisvõimalusi, rändame ruumis, kohtume ning liigume koos teistega.